Niepodległościowy Rajd Rowerowy

9 pażdziernika 2018 r. -

Niepodległościowy Rajd Rowerowy

Po raz drugi w naszej szkole odbył się z okazji Święta Niepodległości rajd rowerowy. Ta nietypowa forma świętowania poprzez aktywność ruchową ma niezmiennie wielu zwolenników. Ze względu na dosyć długą trasę, liczącą około 45 km po drogach i bezdrożach, wiodących przez zewnętrzny pierścień fortów przemyskich, wyprawa przyciąga uczniów z najstarszych klas szkoły podstawowej i gimnazjum. Jest to trasa niezwykle malownicza (o tej porze roku lasy liściaste są bajecznie kolorowe), przywodząca na myśl czasy I wojny światowej i rolę Przemyśla w działaniach zbrojnych na froncie wschodnim.

Po raz kolejny mogliśmy się przekonać, że tego typu lekcje nie mają sobie równych, przynoszą wiele korzyści, zapadają głęboko w pamięć i serca. Nikogo nie trzeba przekonywać o tym, ile radości czerpiemy z faktu bycia w grupie, ile pozytywnych emocji można łatwo okazać sobie nawzajem w takich okolicznościach, jak rajd rowerowy. Tego nie sposób przecenić.

Cieszymy się, że jesteśmy częścią wspólnoty, zarówno tej małej szkolnej, jak i tej dużej narodowej!