Integracyjna wycieczka do pobliskich Orzechowiec

W dniu 27.09.2018r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I wraz                                             z wychowawczyniami- p. B. Czyżyk i p. E.Jaszczyszyn oraz opiekunkami- p. M. Jedlińską         i p. A. Tomaszewską ,wybrali się na integracyjną wycieczkę do pobliskich Orzechowiec.

Program wycieczki obejmował m.in. wizytę w miejscowym gabinecie stomatologicznym, prowadzonym przez p. S. Kuropiej. Pani doktor zapoznała dzieci z wyposażeniem gabinetu, wyjaśniła , jak się leczy zęby, pokazała działanie sprzętu medycznego. Każde dziecko mogło też usiąść na fotelu dentystycznym. P. doktor przeprowadziła pogadankę na temat prawidłowego mycia zębów na zestawie tzw. dużej szczęki. Na pożegnanie dzieci dostały drobne upominki oraz zaproszenie na dalsze wizyty.

Kolejnym etapem naszej wycieczki były odwiedziny w Schronisku dla zwierząt. Głównym ich celem było poznanie zasad funkcjonowania schroniska i uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt. Schronisko i pracę w nim dzieci poznały dzięki uprzejmości                p. A. Supersona, któremu przekazały zebraną karmę dla psów i kotów.

Ostatnim etapem wycieczki była wizyta w Gospodarstwie Agroturystycznym „Jurta”, prowadzonym przez p. M. Rabskiego. Na dzieci czekało wiele atrakcji - przejażdżka wierzchem na koniu, a także, pełen śmiechu i radości przejazd furmanką po niezwykle urokliwej okolicy. Następnie zostaliśmy zaproszeni na gorące kiełbaski i pyszną herbatę          z cynamonem.

Uśmiechnięci i szczęśliwi powróciliśmy do szkoły. To była bardzo przyjemna wycieczka, którą będziemy długo pamiętać.