Święto patrona szkoły - Św. Stanisława Kostki

Dnia 18.09.2018 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste święto patrona – Świętego Stanisława Kostki. Uroczystość rozpoczęliśmy od Mszy Świętej w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Maćkowicach pod przewodnictwem księdza prałata Adama B. J. Wąsika . Po zakończonej Mszy przeszliśmy wraz ze sztandarem do szkoły na apel okolicznościowy, poświęcony naszemu patronowi. Przedstawienie zawierało rozmaite wiersze, wzbogacone było piosenkami oraz tańcem. Wspomniane zostały liczne postacie świętych godnych naśladowania. Na apelu mogliśmy gościć wójta gminy Żurawica Krzysztofa Składowskiego,  Radę Rodziców oraz licznych gości ze społeczności lokalnej. Był to piękny, uroczysty dzień, przypominający o tym co jest w życiu naprawdę ważne.