Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 w szkole podstawowej im. Św. Stanisława Kostki w Maćkowicach.

Na uroczystości z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2018/2019 oprócz uczniów klas 0-VIII, ostatniej klasy III gimnazjum, grona pedagogicznego i personelu szkoły oraz dyrekcji, obecni byli również rodzice oraz ksiądz prałat Adam Wąsik.

Uroczystość została rozpoczęta mszą świętą w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Maćkowicach. Po wspólnej modlitwie, ze sztandarem na czele, wspólnie ruszyliśmy w kierunku szkoły.              Po krótkim apelu przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem Pani Agnieszki Józwy , dyrektor szkoły – Bartosz Haśkiewicz powitał wszystkich zgromadzonych. Pan dyrektor życzył uczniom wielu sukcesów, radości i satysfakcji w nowym roku nauki. Oprócz życzeń i podziękować Pan dyrektor wspomniał o drobnych remontach, których celem było upiększenie otoczenia i sprawienie, by było ono bardziej bezpieczne. Po tym wystąpieniu uczniowie udali się do swoich sali lekcyjnych, aby spotkać się z wychowawcami i ustalić plan pracy na nowy rok szkolny 2018/2019.