Akcja "Sprzątanie Świata" w naszej szkole

Jak co roku, dnia 21 września  uczniowie naszej szkoły biorą udział w akcji „Sprzątania Świata".

Tego dnia dzieci i młodzież sprzątały teren i okolice szkoły.

Nauczyciele szczególną uwagę zwrócili na segregowanie odpadów oraz recykling. Najmłodsi poznali kolory worków i pojemników, do których należy wrzucać posortowane odpady. Jednak główną atrakcją tego dnia było sprzątanie „Naszej Ziemi”, nad którym cały czas czuwali wychowawcy.

Wszyscy uczniowie otrzymali rękawiczki i worki na śmieci. Dzieci i młodzież bardzo zaangażowały się w tę akcję i dokładnie wykonały swoje zadanie. Wszystkie zapełnione worki włożyły do kosza. Dzień ten niewątpliwie przypomniał uczniom, że należy dbać i szanować naszą przyrodę. Wszyscy mieli satysfakcję, że uczynili przestrzeń wokół siebie piękniejszą. Oby efekty były widoczne jak najdłużej.