Pieski ze schroniska chcą mieć karmę w miskach!

Pod hasłem "Pieski ze schroniska chcą mieć karmę w miskach" rozpoczęła się zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Orzechowcach. Uczniowie naszej szkoły zbierali suchą karmę, kaszę, ryż, makaron. Równocześnie klasy IV SP – IIIg wzięły udział w rywalizacji organizowanej przez SU, która klasa nazbiera najwięcej karmy – wygrała klasa VII, następnie klasa V i VI. Zwierzaki czekają również na inne dary - np. koce, którymi można będzie dodatkowo wyścielić ich legowiska. Do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt przybywa każdego roku mnóstwo zwierząt zagubionych i porzuconych przez właścicieli, niekiedy w bardzo złym stanie. Część z nich szybko znajduje nowy dom, ale w schronisku pozostaje przez cały czas dużo psów i kotów, do nakarmienia których potrzeba dziesiątki kg karmy dziennie. Zwierzaki potrzebują też materiałów, które mogłyby posłużyć do ocieplenia ich legowisk.