Barbórka i Mikołajki w Maćkowicach

Tradycją naszej szkoły stało się uroczyste świętowanie dnia górnika. Tak też stało się w tym roku. 6 grudnia powitaliśmy naszych honorowych gości – górników z Kopalni Gazu Maćkowicach z Kierownikiem Panem Jackiem Berezowskim na czele oraz Kierownika Tłoczni Gazu w Maćkowicach Panem Marcinem Horodeckim. Swoją obecnością zaszczycił nas również Wójt Gminy Żurawica Pan Krzysztof Składowski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Panem Józefem Pukajło  wraz ze współpracownikami.

Młodzież zaprezentowała montaż słowno – muzyczny, scenki kabaretowe, prezentacje multimedialne oraz pochwaliła się swoją wiedzą z zakresu górnictwa gazu ziemnego. Natomiast smerfy z Oddziału Przedszkolnego promowały gaz jako ,,błękitne paliwo przyszłości”. Na zakończenie Dyrektor SP w Maćkowicach Pan Bartosz Haśkiewicz podkreślił, że warto miło mieć właśnie takich ,,sąsiadów”.

Dzień ten był szczególny również z powodu wizyty św. Mikołaja, który jak co roku, dzięki życzliwości wielu darczyńców i zaangażowaniu Rady Rodziców, obdarował wszystkich uczniów naszej szkoły. Chwile te przyniosły wiele wzruszeń i uśmiechów, budując wyjątkową atmosferę zbliżających się świąt.

Dziękujemy wszystkim życzliwym ofiarodawcom, dzięki którym to piękne wydarzenie doszło do skutku.