Wycieczka do Przemyśla klas II, III i IV

W dniu 26 października 2017 r. uczniowie klasy II, III i IV SP w Maćkowicach, pod opieką nauczycieli p. L. Trojniarz i E. Jaszczyszyn, uczestniczyli w warsztatach dotyczących zajęć z zakresu ceramiki. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z historią powstania ceramiki, właściwościami i jej zastosowaniem oraz procesem produkcyjnym. W pracowni każdy uczeń miał możliwość poczuć się jak prawdziwy artysta i stworzyć dla siebie jedyną, oryginalną i niepowtarzalną pamiątkę (kubek). Lepienie z gliny, formowanie, zdobienie i malowanie własnego „arcydzieła” było nie tylko świetną zabawą, ale również pouczającą lekcją dokładności, precyzji, cierpliwości, poszanowania pracy własnych rąk i  współpracy w zespole.