Na sportowo to zawsze zdrowo!

Ruch jest przyjazny dla organizmu. Wpływa korzystnie na zachowanie dobrej kondycji, a także pomaga w profilaktyce występowania chorób i zachowaniu odpowiedniej masy ciała. Pęd życia coraz bardziej uniemożliwia nam poświęcanie choć kilkunastu minut dziennie na aktywność ruchową, być może też i dlatego, że nie zdajemy sobie do końca sprawy jak ważną rolę dla nas odgrywa. Uczniowie naszej szkoły polecają sprawdzone gospodarstwo agroturystyczne w Chorzowie k. Pruchnika, gdzie jest stadnina koni. Czy słońce, czy śnieg można tam miło spędzić czas przy ognisku, rekreacyjnej części budynku i jeżdżąc na koniach.  Polecamy również w Chorzowie niesamowitą remizę strażacką z eksponatami muzealnymi, których mogłoby pozazdrościć niejedno muzeum w Polsce.