Nie bój się uratować drugiego człowieka!

Polskie prawo (Ustawa o Państwowym Ratownictwie Medycznym, Kodeks Karny) nakłada na świadka zdarzenia obowiązek powiadomienia o nagłym zagrożeniu zdrowotnym pogotowia ratunkowego lub innych służb ratowniczych (straż pożarna, policja), a także udzielenia pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dlatego też młodzież gimnazjum w ramach przeprowadzanego w szkole projektu edukacyjnego przedstawiła pozostałym uczniom szkoły pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej oraz podstawowe wskazówki jak się należy zachować w takich sytuacjach jak omdlenie, złamania, oparzenia, zadławienia itp. Uczniowie wraz z opiekunem zorganizowali także w szkole konkurs wiedzy na temat pierwszej pomocy. Dużą wiedzą wykazało się troje uczniów: III miejsce zajęła Paulina Napora, II miejsce Radosław Lusio, a najlepszy okazał się i zajął I miejsce Piotr Sus. Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do pogłębiania wiedzy na ten temat.