Woda zanieczyszczona - i co dalej? - wojewódzki konkurs z okazji Światowego Dnia Wody

Każdego roku na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wody. Jest to święto ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ, powołane zostało w czasie konferencji  Szczyt Ziemi 1992 (UNCED) w Rio de Janeiro w Brazylii, w ramach Agendy 21. Powodem był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Ideą obchodów jest uświadomienie  państwom członkowskim  wpływu prawidłowej gospodarki wodnej na ich kondycję gospodarczą i społeczną.Z tej okazji Arboretum w Bolestraszycach  organizuje Międzyszkolny Konkurs i Konferencję.  22.03.2017 r. odbyła się XV edycja tych uroczystości pod hasłem „Woda zanieczyszczona – i co dalej?”.  Uczniowie konkurują ze sobą w kilku kategoriach min.: praca pisemna, plastyczna, pokaz multimedialny, wiersz, piosenka, inscenizacja. Uczniowie naszej szkoły od kilku lat chętnie uczestniczą w tych rozgrywkach.

W tym roku uczniowie brali udział w kategorii praca pisemna i plastyczna oraz wiersz.  Jury po obejrzeniu  prac pisemnych nadesłanych przez 20 uczestników zadecydowała o przyznaniu 10 nagród i 2 wyróżnień.

W ZS w Maćkowicach nagrodę w tej kategorii otrzymali: Gabrysia Klepak, Piotr Sus i Kacper Baran. Natomiast po obejrzeniu 183 prac plastycznych nadesłanych przez uczestników komisja zadecydowała o przyznaniu 10 nagród i 45 wyróżnień. Z naszej szkoły wyróżnienia odebrali: Marlena Stachyra, Amelia Zięba, Angelika Sałuka, Marcelina Stachyra, Bartłomiej Rokitowski, Anna Lach, Wiktoria Wielgosz, Urszula Bałaban i Iwona Stec.  Natomiast spośród 16 wysłuchanych wierszy jury przyznało 5 nagród, w tym dla ucznia naszej szkoły - Piotra Susa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej www.bolestraszyce.com. Gratulacje dla nagrodzonych i wyróżnionych, a dla wszystkich uczestników z naszej szkoły serdeczne podziękowania i zaproszenie do udziału w przyszłym roku.