Niepodległościowy Rajd Rowerowy

W poniedziałek 16 października 2017 r. uczniowie z klas II i III gimnazjum wraz z nauczycielami – Barbarą Szafran i Rajmundem Gorczycą uczestniczyli w Niepodległościowym Rajdzie Rowerowym. Wydarzenie to zapoczątkowało tegoroczne obchody Święta Niepodległości w naszej szkole.

Trasa rowerowa tzw. „północna trasa forteczna”, obejmowała m.in. forty w Orzechowcach, Duńkowiczkach, Bolestraszycach, ale również szczególne miejsce dla przemyślan – Pomnik Orląt Przemyskich.

Wszystkie te miejsca są silnie związane z wydarzeniami z okresu I wojny światowej i walki Polaków o odzyskanie niepodległości.

Niepodległościowy Rajd Rowerowy był bardzo kształcący, ale również pełen wrażeń i pozytywnych emocji.