#jestnaswiecej - kampania przeciwko hejtowi

26.09.2019  w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne omawiające tematykę hejtu w sieci. Uczniowie podczas pracy w grupach trafnie nazywali uczucia osób dotkniętych przemocą w wirtualnym świecie. Wspólnie z pedagogiem wypracowali definicję hejtu określając go jako:  niekonstruktywną krytykę, obrażanie, znieważanie innych w Internecie.

Młodzi ludzie stwierdzili, że ogromnie ważne jest to, by będąc świadkiem hejtu, zareagować na niego. Nie można być obojętnym. Brak reakcji daje przyzwolenie hejterowi na dalsze obrażanie.
Podczas dyskusji padły stwierdzenia, że: więcej jest dobrych internautów niż złych, więcej jest wartościowych treści w Internecie niż szkodliwych. Jednak treści publikowane przez hejterów mogą mieć dużą siłę rażenia ze względu na swą dotkliwość.  Hejt jest wyraźny w sieci, ponieważ niewiele osób na niego reaguje.

Uczniowie wraz  z pedagogiem szkolnym przyłączyli się do kampanii skierowanej przeciwko hejtowi #jestnaswiecej. Organizatorem akcji jest Fundacja Orange.

Wielu uczniów, aby zamanifestować swój sprzeciw wobec hejtu wplotło w obuwie pomarańczową sznurówkę. W ten sposób chcą zobrazować, że dobrych ludzi w Internecie jest wiele.

Więcej informacji o akcji znajduje się na stronie: https://jestnaswiecej.pl/