ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

Początek roku szkolnego uczniom Szkoły Podstawowej w Maćkowicach kojarzy się nie tylko z podjęciem obowiązków szkolnych ale również z obchodami Dnia Patrona Szkoły – Św. Stanisława Kostki.

W dniu 18 września cała wspólnota szkolna uczestniczyła w uroczystej Mszy Św. odprawionej przez Proboszcza Maćkowic, ks. Adama Wąsika.

Po części oficjalnej nastąpił czas zabawy i rekreacji w Gospodarstwie Agroturystycznym w Orzechowcach. Uczniowie mogli spędzić czas w swoim towarzystwie, korzystając z licznych atrakcji: jazda konna, przejażdżka bryczką, wspólne pieczenie kiełbasek, zabawy na świeżym powietrzu.

Był to wspaniały czas refleksji, integracji i śmiechu a także poznania walorów turystycznych naszego regionu, bo jak mówi znane przysłowie:

„Cudze chwalicie, swego nie znacie”.